נוגדי חמצון

נוגדי חמצון
חמצן הוא חיוני לחיים, ובלעדיו כלבים וחתולים לא יוכלו לשרוד. אף על פי כן, חמצן הוא גם רעיל ומהווה איום פוטנציאלי מתמיד לבריאות כל התאים החיים. תאי בעלי חיים מסוגלים לסבול חמצן רק משום שפיתחו מנגנוני הגנה חזקים המפחיתים את ההשפעות הרעילות הללו- מנגנוני הגנה אלה מהווים את מערכת ההגנה נוגדת החמצון של הגוף. בתהליך חמצון נוצרות מולקולות מזיקות הנקראות רדיקלים חופשיים: מולקולות ריאקטיביות ובלתי יציבות שגורמות נזק לחלבונים, לחומצות גרעיניות ולשומני ממברנות. נוגדי חמצון: אנזימים או מולקולות אחרות שיכולים לסתור את ההשפעה המזיקה של נגזרות חמצן במזון או ברקמות – סותרות את נזקי הרדיקלים החופשיים.
תפקיד נוגדי החמצון במניעת חמצון תרכובות שומן במזון לבעלי חיים ידוע ומובן היטב כיום. יש עדויות רבות לכך שנוגדי חמצון יכולים גם להיות בעלי השפעה חיובית על בריאות חית המחמד ומניעת מחלות, על ידי מניעת נזק תאי הנגרם מרדיקלים חופשיים.

רדיקלים חופשיים אינם יציבים ועלולים ליצור תגובות שרשרת בגוף בניסיון לייצר אטומים ומולקולות יציבים יותר. הנזק שנגרם על ידי רדיקלים חופשיים עלול להוביל לתגובה חיסונית לקויה והוא גורם חשוב במצבים רבים כגון הזדקנות מואצת, סרטן ומחלות לב. קיימות עדויות רבות לכך שנוגדי חמצון תזונתיים פעילים ביולוגית – על ידי הגנה מפני ההשפעה המזיקה של רדיקלים חופשיים – יכולים לשחק תפקיד חשוב בהאטת הזדקנות ובטיפול בבעלי חיים הסובלים ממחלות כרוניות, משום שרמת הרדיקלים החופשיים עולה בתהליכי דלקת ותהליכי מחלה כרוניים.
חמצון שומן מזון גורם לעיפושו, ולריח רע. ידוע פחות, שלחמצון שומן הגוף יש השפעות שליליות גם כן. קיימים שני סוגי נוגדי חמצון: כאלו שחשובים על מנת להגן על שומן המזון מפני התעפשות, וכאלו שחשובים להגנת הגוף מהשפעותיהם של רדיקלים חופשיים. חשוב להבין שנוגדי חמצון במזון, המשמשים למניעת התעפשות שומנים במזון, הם חומרים שונים מנוגדי החמצון התזונתיים הפעילים ביולוגית שמסוגלים לסתור את ההשפעה המזיקה של הרדיקלים החופשיים על רקמות חיות.

בין נוגדי החמצון הפעילים ביולוגית: ויטמין E (אלפא-טוקופרול), ויטמין C (חומצה אסקורבית), קרוטנואידים (לדוגמה, בטה-קרוטן), פלבונואידים, חומצה אלפא-ליפואית, סלניום, חומצה פנולית, ועוד…
בין נוגדי החמצון במזון המונעים עיפוש שומן: שמן רוזמרין, חומצת לימון, תערובת טוקופרולים טבעיים (חברים אחרים במשפחת ויטמין E), בוטילייטד הידרוקסיטולואן (BHT) ובוטילייטד הידרוקסיאני (BHA) .לדוגמה, נפוץ שמוש בנוגדי חמצון טבעיים במזון חיות מחמד – שמן רוזמרין, נגזרות ויטמין E לא זמינות ביולוגית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *